Kurs: Techniki plastrowania w fizjoterapii

2 dniowy, weekendowy, intensywny kurs

Zapraszamy na 2 dniowy intensywny kurs plastrowania, adresowany między innymi do: fizjoterapeutów, studentów fizjoterapii, masażystów, lekarzy, trenerów sportowych.

Kurs jest zestawieniem najbardziej efektywnych i najczęściej wykorzystywanych technik z wykorzystaniem plastrów elastycznych oraz sztywnych. Jest to esencja ponad 10 letniego doświadczenia w pracy z pacjentami naszych instruktorów. Jest to zestawienie wiedzy kilku metod tapingu z przedstawieniem ich wad i zalet.

Plastry wykorzystywane są w wielu dziedzinach fizjoterapii m.in. ortopedia, sport, neurologia, terapia kobiety w ciąży itp. U większości pacjentów można dobrać odpowiednią aplikację, która będzie świetnym uzupełnieniem innych technik fizjoterapii.

Na pewno wielokrotnie będziecie Państwo zaskoczeni nagłymi efektami uzyskanymi dzięki odpowiednio dobranym technikom, a najważniejsze, że Państwa pacjenci również!

Nastawieni jesteśmy przede wszystkim na praktykę! W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie fizjoterapeutę bez konkretnych umiejętności. Bez wątpienia TAPING jest jedną z nich. Jak powszechnym się to stało narzędziem przekonują nas nawet dyskonty, w których rolki do tapowania zaskakują swoją, coraz częstszą obecnością.

Atutem naszego kursu jest blok poświęcony na wybrane techniki sztywnego tapingu. Niesie on ze sobą wiele korzyści: zniesienie lub zmniejszenie bólu, poprzez odciążenie tkanek, które są w stanie szybciej się regenerować. Za pomocą sztywnego plastrowania jesteśmy w stanie kontrolować zakres ruchu, w efekcie pracuje on w swoim bezpiecznym zakresie, nie pogłębiając urazu. Ma to kluczowe znaczenie po uszkodzeniach stawu (skręcenie, zwichnięcia).

W czasie kursu przedstawiamy dużo wiedzy z zakresu medycyny osteopatycznej oraz anatomii palpacyjnej, jak również wiele wskazówek z naszego doświadczenia, które warto wykorzystać w pracy z pacjentem.

Absolwent naszego kursu będzie potrafił dobrać odpowiednią technikę plastrowania do danej kontuzji, schorzenia czy stanu pacjenta. Plastrowanie stanowi uzupełnienie terapii na każdym etapie rehabilitacji. Kurs prowadzony jest przez doświadczonych fizjoterapeutów zarówno pod kątem praktycznym jak i teoretycznym. Nasz zespół prowadzi prężnie działający gabinet Opolskie Centrum Fizjoterapii, ale także prowadzimy zajęcia na Uniwersytecie Opolskim, dzieląc się naszą wiedzą.

Kurs jest akredytowany przez Stowarzyszenie Fizjoterapii Ortopedycznej i Sportowej.

Osoby prowadzące: Krzysztof Gibki, Monika Gibka, Szymon Guc

Cena: 900 zł

Miejsce:
Opolskie Centrum Fizjoterapii
ul. Sosnkowskiego 40-42
45-265 Opole

Dodaj komentarz